Zużyte opony
Działając na terenie całej Polski, odbieramy zużyte opony od podmiotów współpracujących z klientami CUO przy sprzedaży opon nowych, wskazanych przez nich jako uprawnione do korzystania z systemu nieodpłatnej zbiórki CUO.
Obecnie Centrum Utylizacji Opon obsługuje około 50% polskiego rynku w zakresie odbioru odpadów po oponach oraz odtransportowania ich do punktów odzysku i recyklingu. Spółka pokrywa swoim zasięgiem operacyjnym terytorium całej Polski.
Co oferujemy?
Uprawnionym podmiotom, które zbiorą wymaganą minimalną ilość odpadu oraz zgłoszą do nas chęć przekazania zużytych opon, oferujemy:
nieodpłatny odbiór
odtransportowanie do punktów odzysku
wystawienie wymaganej prawem dokumentacji - Karty Przekazania Odpadu
Centrum Utylizacji Opon działa poprzez sieć logistyczno-transportową na terenie całej Polski.
Każdy podmiot zlecający odbiór oraz przekazujący opony w ramach systemu zbiórki CUO musi być zarejestrowany w Bazie Danych o Odpadach (BDO).
Jak zamówić odbiór opon?
poczekaj na weryfikację
Pracownik CUO zweryfikuje* uprawnienia do korzystania z systemu
W celu weryfikacji uprawnień prosimy o przesłanie z adresu email, będącego jednocześnie Państwa loginem kopii decyzji o nadaniu numeru NIP na adres utylizacja@utylizacjaopon.pl
Nasze usługi skierowane są do firm, współpracujących z klientami CUO przy sprzedaży opon nowych. W przypadku, gdy zaopatrujecie się Państwo w nowe opony klientów CUO za pośrednictwem hurtowni, w celu skorzystania z możliwości bezpłatnego przekazania zużytych opon do CUO prosimy o kontaktowanie się z tymi hurtowniami. Jeśli natomiast posiadacie Państwo w swojej ofercie handlowej także opony nowe producentów lub importerów innych niż nasi klienci to prosimy o zwrócenie się bezpośrednio do nich o zapewnienie odbioru i zagospodarowania odpadów po oponach w części odpowiadającej tej sprzedaży.
Jeśli jesteś osobą fizyczną to w celu przekazania posiadanych zużytych opon do utylizacji zgłoś się do swojego Urzędu Gminy.
Rodzaje odbieranych opon, minimalne zamówienia
Opony
osobowe
ciężarowe
wolnobieżne
motocyklowe
Ilość
Średnica maksymalna
Szerokość maksymalna
Kraj pochodzenia
250
1450 mm
450 mm
PL
70
1450 mm
450 mm
PL
70
1450 mm
450 mm
PL
100
1450 mm
450 mm
PL
osobowe
Ilość
250
Średnica maksymalna
1450 mm
Szerokość maksymalna
450 mm
Kraj pochodzenia
PL
ciężarowe
Ilość
70
Średnica maksymalna
1450 mm
Szerokość maksymalna
450 mm
Kraj pochodzenia
PL
wolnobieżne
Ilość
70
Średnica maksymalna
1450 mm
Szerokość maksymalna
450 mm
Kraj pochodzenia
PL
motocyklowe
Ilość
100
Średnica maksymalna
1450 mm
Szerokość maksymalna
450 mm
Kraj pochodzenia
PL
Możliwe jest równoczesne zlecanie odbioru różnego rodzaju opon, przy zachowaniu minimum logistycznego dla przynajmniej jednej kategorii
Uwaga! Opony powinny zachowywać kształt, być czyste, bez zanieczyszczeń (piasek, ziemia, inne) oraz bez felg.
Złożyłem zamówienie, co dalej?
Operator logistyczny skontaktuje się z Tobą w celu uzgodnienia konkretnego terminu realizacji usługi
Przygotuj opony do transportu oraz do ich załadunku na podstawiony pojazd
Jak przygotować opony?
Jak przygotować opony?
Przekazywane opony muszą zachowywać kształt, być pozbawione felg i nie mogą zawierać innych elementów gumowych takich jak dętki, ochraniacze, kawałki opon, itp. Opony nie mogą być wypełnione ziemią lub śniegiem oraz innymi elementami lub substancjami poza zwykłą ilością, która może przeniknąć w procesie składowania. Opony nie spełniające tych warunków nie zostaną odebrane. Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem.
Przy odbiorze opony zostaną przeliczone a przekazujący odpad sporządzi dokument KPO w Bazie Danych o Odpadach (BDO).
Aby zamówić odbiór opon:
Nie masz konta? Zarejestruj się
Poniżej przedstawiamy instrukcje które przeprowadzą Państwa przez etap rejestracji i składania pierwszego zamówienia.
Przejmowanie i rozliczanie obowiązków przedsiębiorców wprowadzających nowe opony na polski rynek
Każdy przedsiębiorca wprowadzający opony nowe i używane na polski rynek jest zobowiązany zgodnie z prawem do zapewnienia zbiórki i zagospodarowania określonego tonażu odpadów po oponach. Obowiązki te reguluje „Ustawa z dnia 11 maja 2001 r. o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz opłacie produktowej (t.j. Dz. U. z 2014 r. poz. 1413, z 2015 r. poz. 933).
Przedsiębiorca może te obowiązki wykonywać sam lub powierzyć je do wykonania i rozliczenia organizacji odzysku takiej jak Centrum Utylizacji Opon.