Zapraszamy do zapoznania się z informacją o zmianach w systemie zbiórki zużytych opon, które zostały wprowadzone z początkiem listopada.

Szanowni Państwo,

To już 15 lat odkąd Centrum Utylizacji Opon Organizacja Odzysku S.A. (CUO) działa na polskim rynku. Dzięki współpracy z Państwem udało nam się stworzyć doskonale działający system zbiórki, odzysku i przetwarzania zużytych opon. W ten sposób wspólnie dbamy o środowisko i jesteśmy Państwu za ten współudział bardzo wdzięczni.

Do tej pory świadczyliśmy nasze usługi bezpłatnie. Od listopada tego roku zostaliśmy zmuszeni wprowadzić opłaty za odbiór zużytych opon. Konieczność wprowadzenia tej zmiany związana jest z bardzo dużymi ilościami zużytych opon zgromadzonymi w kraju, co wynika z wielkiego napływu tych odpadów spoza granic Polski, tak bezpośrednio, jak i poprzez import uzywanych samochodów oraz wraków przeznaczonych do demontażu.

CUO zebrało już całość tonażu koniecznego do wykonania obowiązku odzysku i recyklingu zużytych opon w imieniu swoich akcjonariuszy i klientów za rok 2016 i nie posiada już ani technicznych ani finansowych możliwości dalszej zbiórki na dotychczasowych, bezpłatnych warunkach. Wprowadzenie opłat za odbiory zużytych opon stało się więc jedynym sposobem na utrzymanie systemu zbiórki zużytych opon w Polsce w postaci rozwiązania efektywnego i zrównoważonego finansowo.

Dalsze działania CUO będą dostosowywane do zmieniającej się sytuacji na rynku. Wprowadzone rozwiązanie ne ma jednak w żadnym wypadku na celu generowania zysku CUO. Środki z opłat za odbiór zużytych opon będą w całości przeznaczane na dalszy rozwój systemu zbiórki i odzysku zużytych opon oraz na edukację ekologiczną. Opłaty pozwolą na zbiórkę nawet znacząco przekraczającą wymagany wobec CUO obowiązek prawny. Jest to szczególnie istotne w sytuacji nie organizowania, a także nie zlecania dedykowanej dla siebie zbiórki zużytych opon przez większość przedsiebiorców wprowadzających opony na Polski rynek, a nie współpracujących z CUO.

Wyrażamy nadzieję, że mimo zmiany zasad odbioru zużytych opon będziemy mogli nadal z Państwem współpracować, wspólnie rozwijając system ich zbiórki i zagospodarowania oraz dbając o środowisko w naszym kraju. Zachęcamy Państwa do rejestrowania konta w serwisie utylizacjaopon.pl i zlecania odbioru.

Zapraszamy!Powrót